Instagram hakkında paylaştığımız ilk makalelerde size bu sosyal ağın resim paylaşımı için kullanıldığını söylemiştik. İlk başlarda sadece resim paylaşımı için kullanılan sosyal paylaşım sitesinde gün geçtikte değişim ve gelişim olmuş, video hatta müzik bile paylaşılmaya başlanmıştır. Çoğı kullanıcı bulunduğu durumu resimle anlatmak yerine video çekip arkadaşları veya takipçileriyle paylaşmayı tercih etmektedir. Instagram nedir sorusuna yeni açıklama getirdiğimizin farkındayız. Ancak emin olun bu tür bilgileri sizlere ulaştırmamız, sizin daha çok Instagram giriş yapmanızı sağlayacak.

Video kaydetme ve paylaşımı hakkında sizlere kısa kısa bilgiler verelim ki, arkadaşlarınız her geçen dakika video çekip paylaşırken siz aralarında klavye görmemiş hacker gibi kalmayın. Instagram indir dikten sonra uygulamamıza giriş yapıyoruz. Daha sonra Instagram kayıt oluyoruz ve birkaç fotoğraf paylaşıyoruz, beğeniyorz, bakınıyoruz. Daha sonra konu Instagram video kaydetme ye geliyor ki burası bizim odak noktamız. Uygulamanın altındaki simgesine dokunun. Kameradan videoya geçiş yapmak için simgesine dokunun. Kaydetmeye başlamak için simgesine basılı tutun. Kaydı durdurmak için parmağınızı bırakın. Filtre ekleyip videonuzu paylaşmak için İleri‘ye dokunun. Video kaydı özelliği şimdilik sadece iPhone ve Android uygulamalarında kullanılabilmektedir. Zaten bu iki işletim sisteminden daha çok kullanılan başka işletim sistemi de bulunmadığı için bu sizin için bir sorun teşkil etmiyor.

Bol bol resim ve video paylaşımı yapmanızı diliyoruz. Arada bize de birkaç fotoğraf yollayabilirsiniz karşılıklı olarak bizde sizlere yollarız.