Dünyanın en büyük resim ve video paylaşma platformu olan Instagram’ da da arkadaşlarınızı gönderilerinize ekleyebilirsiniz. Elbette her sosyal ağ sitesinde olupta bu sitede olmaması çok şaşılacak bir durum olurdu. E sizde, bizde ilk defa Instagram giriş yaptığımızda, başlangıçta bir süre boyunca cahillik çekebiliyoruz. Instagram nedir veya nasıl kullanılır gibi birçok soru belirebilir aklımızda. Bazı bilgileri edindikten sonra fotoğraf ekleme kısmına geçeceksiniz. Yavaş yavaş fotoğraflarınızı düzenlemeye başlayacaksınız ve videolara geçeceksiniz. Daha sonra fotoğraflarınıza arkadaşlarınızı etiketlemeye başlayacaksınız. Bugün ki makalemizde sizlere nasıl arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz onu öğreteceğiz.

Fotoğrafınızı paylaşırken birilerini eklemek için:

Paylaşma ekranında Kişi Ekle’ ye dokunun. Fotoğrafta birine dokunun. Kişinin adını veya kullanıcı adını yazmaya başlayın ve açılır menüden adını seçin. Aradığınız kişiyi bulamazsanız, “[ad]” için arama yap’a dokunun.

Daha önce yüklediğiniz bir fotoğrafa birilerini eklemek için:

Fotoğrafa gidin. Fotoğrafın altındaki “” işaretine dokunun. Kişi Ekle’ ye dokunun.

Bu özellik şimdilik sadece iPhone ve Android uygulamalarında kullanılabilmektedir. Zaten Samsung firmasının telefonlarında kullandığı çoğu işletim sistemi Android olarak eklenmiş durumda. Yanlış hatırlamıyorsam Samsung Wave serisinde Bada işletim sistemi kullanılıyor. Yaklaşık 2 sene önceye kadar bende o işletim sistemini kullanıyordum ve gün geçtikte geliştiğini size söyleyebilirim. Instagram kaydol duktan sonra bol fotoğrafralı ve videolu paylaşımlar diler, arkadaşlarınızı bulundukları her fotoğrafta etiketlemenizi öneririz.