Facebook çıktıktan sonra birçok uygulamasının ayrı ayrı uyarlandığı sosyal medya ağları ortaya çıktı. Sadece yazı yazabildiğiniz Twitter, resim veya video paylaşabildiğiniz instagram yer bildirimi yapabildiğiniz Foursquare gibi. Bugün bu konumuzda sizlere instagram üzerinde paylaşmış olduğunuz fotoğraflarınızın diğer kullanıcılar tarafından görünürlüğü hakkında bilgi vereceğim. Instagram kayıt oldunuz ve pek bilgiye sahip olmadığınız için gizlilik ayarlarının nerede olduğunu bilmiyorsunuz. Öncelikle akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız üzerinden Instagram giriş yapıyorsunuz. Daha sonra;

Gizli bir kullanıcı fotoğraf/video yükledikten sonra onaylı bir takipçisi söz konusu görüntüyü beğendiğinde, gizli fotoğraf/video Haberler > Takip Edilen akışında gözükmez. Instagram Direct ile insanlara gönderilen fotoğraf/video beğenileri de Haberler > Takip Edilenler akışında gözükmez. Doğrudan gönderi gönderdiğiniz kişiler, birbirlerini takip etmiyor olsalar bile, söz konusu fotoğraf veya videoda birbirlerinin beğenmelerini görebilirler.

Gizli bir kullanıcı, gönderilerini herkese açık paylaşan bir kullanıcının yüklediği bir fotoğrafı beğendiğinde, beğenmesi söz konusu fotoğrafın altında gözükür ve kullanıcı adına tıklanabilir.

Beğenilen fotoğraflarımı kimler görebilir

Beğenilen fotoğraflarımı kimler görebilir

Instagram’ ın gizlilik ayarları oldukça geliştirilip siz kullanıcılarına sunulmuş. Instagram kaydol duktan sonra yapılması gerekenler hakkında bilginiz yoksa biz diğer konularımızda bu gizlilik ayalarının püf noktalarını veya neyin nerede bulunduğunu çok basit bir anlatım siz ziyaretçilerimize sunacağız. Instagram nedir, nasıl kullanılır gibi sorularınız varsa bizi takip etmeyi bırakmayın. Arkadaşlarınızla veya ailenizle bol güneşli, eğlenceli fotoğraflarınızı çekip yüklemenizi bekliyoruz.