instagram for android

2010 yılında İOS cihazlar için tasarlanan instagram zamanla diğer aygıtlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Geniş kitlelere ulaşan ve dünya çapında her geçen gün büyüme gelişme gösteren bu uygulama birçok insanın olmazsa olmazı haline gelmeyi başardı bile. Hem gençlerin hem de yetişkinlerin kullandığı bu uygulamanın her yaşa hitap eder şekilde farklı alanlara sahip paylaşımları bulunmaktadır. Kişisel olarak da istediğiniz fotoğrafı paylaşıp, dilediğiniz gibi açıklama yapmanıza fırsat tanıyan bu geniş yelpazeli uygulamayı kullanmak oldukça basit ve anlaşılır. Peki, aktif bir instagram kullanıcı olmak için neler yapmak gerekmektedir. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Instagram indirmek için telefonunuzun özellikleri buna elverişli olmalı. Mesela android işletimli bir telefon için bu mümkün.

Aynı zamanda ya internet paketine sahip olmanız gerekmekte ya da kullanım alanı bulabileceğiniz bir internet ağı. Ancak bunlara sahip olduktan sonra instagram indirerek kullanabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi android işletimli telefonlar için bu uygulamayı indirerek instagram kaydolmak hızlı ve kolay. İnstagramdan hesap açmak için ekstra vakit kaybetmezsiniz. Tek yapmanız gereken instagram kaydol butonunu tıklamak ve yüklenmesini beklemek. Bu sayede nereye giderseniz gidin ve ne zaman isterseniz dilediğiniz fotoğrafı özgürce kendi iradenizle paylaşabilir, birçok kullanıcının da bu fotoğrafı görmenizi sağlayabilirsiniz. Bir instagram kullanıcısı olarak, sizde hem arkadaşlarınızı takip edebilir hem de paylaşımlarınızı merak ettiğiniz kişilerin profillerini görebilirsiniz.

instagram for android

instagram for android

Tabii ki bunun için de takip etmek istediğiniz kişilerin profilinin açık olması gerekmektedir. Aksi takdirde davet göndererek, takip etme isteğinizi belirtebilirsiniz. İnstagram hesabı olmayan ve instagram kullanımını önereceğiniz arkadaşlarınızı yönlendirerek instagram kaydolmasını sağlayabilir, takip ettiklerinizin listesine bir yenisini ekleyebilirsiniz. Android işlemli akıllı mobil telefonlarınızdan instagram indirmenin oldukça kolay ve pratik olduğundan biraz önce bahsetmiştik. Günlük yaşamla ilgili gelişmeleri de bu uygulama sayesinde internet ortamına aktarabilirsiniz. Başkalarının fotoğraflarına olumlu ya da eleştirel yorumlar yazabilir, istediğiniz fotoğrafı beğenebilir, kendi fotoğraflarınızın başkaları tarafından beğenilmesine instagram sayesinde olanak tanıyabilirsiniz. Gençler için de özgürce hareket edebilme imkanı tanıyan instagram, binlerce beğeni toplayan faydalı ve bilgi verici sayfalar sayesinde gençlerin kişisel gelişimine de katkı sağlamaktadır.